Bezpośredni odnośnik do strony głównej w WordPress

kurs z WordPress dla początkujących

Odnośnik do strony głównej (nie tylko w WordPress) stanowi bardzo istotny element na stronie internetowej. Bardzo często umieszczany jest w nie tylko jako zakładka w menu, ale także jak link pod logo. Strona główna w wielu serwisach jest bardzo istotnym elementem dlatego ważne jest by móc momentalnie się na nią móc przenieść.

Jak przejść na stronę główną serwisu

Odnośnik przenoszący na stronę główną tworzy się na różne sposoby od „/” odnoszącego się do katalogu głównego (w przypadku tworzenia strony w katalogu lub na localhost zamiast na stronę główną serwisu trafili byśmy na stronę główną domeny lub localhost).

Rozwiązanie to może wyglądać tak:

<a href="/">Home</a>

Metoda ta jest bardzo prosta, ma jednak podstawową wadę jeśli strona znajduje się w pod katalogu zamiast na stronę główna trafimy pod adres zamieszczony na początku adresu URL.

Link do strony głównej w WordPress

Na szczęście twórcy WordPress pomyśleli o zmiennej dzięki, której przechodzenie do głównej strony serwisu jest wygodniejsze i bardziej pewne.

Wśród dostępnych przedyktowanych opcji warto przedstawić dwie poniższe:

<a  href="<?php echo site_url(); ?>">Home</a>
<a href="<?php bloginfo('url');?>">Home</a>

Na szczególną uwagę zasługuje pierwsza metoda, która jak na razie wydała się minie najbardziej użyteczna. Uzyskiwany przez nią odsyłacz, link wskazuje adres ustawiony przez nas w panelu administracyjnym jako strona główna nie ma więc opcji byśmy opuścili nasz serwis.

Druga metoda ma zupełnie inne zastosowanie chociaż efekt jest taki sam. Za jej pomocą pobieramy różne informacje na temat strony z bazy. W tym konkretnym przypadku jest to adres, pod którym została ona umieszczona.

http://www.aurainweb.pl/2014/07/jak-stworzyc-wlasne-menu-w-wordpress/

Bezpośredni odnośnik do strony głównej w WordPress
Przewiń na górę
%d bloggers like this: