Gdzie i jak dodawać podstrony z wpisami – WordPress

Czas czytania: 2 minut

W WordPress istnieje kilka typów podstron zawierających wpisy. Pierwszym i najbardziej oczywistym miejscem jest strona „blogowa” zawierająca wszystkie wpisy ułożone według dat. Nie jest to jednak jedyna tego typu strona. Wpisy znaleźć można także na podstronach kategorii, tagów czy archiwum miesięcznego.

Najpopularniejszą metodą prezentowania ich jest jednak umieszczanie w kategoriach gdzie umieszczone są pośród innych o tej samej, pokrewnej tematyce.

Co prawda po utworzeniu odpowiedniej kategorii wpisy będą się na niej po dodaniu wyświetlały – jednak nie oznacza to że będzie do niej łatwo trafić. Wiem dziwnie to zabrzmiało, jednak nie wszystkim chce się w dzisiejszych czasach szukać kategorii danego wpisu. Poza tym wchodząc w jeden wpis nie są świadomi jakie jeszcze inne kategorie lub typy wpisów mogą znaleźć na konkretnej stronie.

Dodawanie kategorii do menu

We wcześniejszym wpisie opisałam już jak stworzyć własne menu. Nie będę pisać o tym drugi raz podlinkuję wam jednak ten wpis żebyście mogli się z niem zapoznać.

To gdzie kategoria będzie się wyświetlać zależy od lokalizacji naszego menu.

Przykładowa lista kategorii

Dodawanie kategorii do widgetu

Jak zapewne każdy wie widgety wyświetlają się najczęściej w kolumnie bocznej lub w stopce strony. Jak zapewne już wiecie jako widget można również wyświetlić menu – dzięki czemu uzyskujemy własną kolejność kategorii albo użyć do tego domyślnego widgetu – „Kategorie”.

 

W obu przypadkach po wejściu w opcje widgetów musimy interesujący nas element przeciągnąć w odpowiednie pole. Warto pamiętać o odpowiedniej konfiguracji czyli nadaniu polu nazwy i zapisaniu zmian. W przypadku jeśli zdecydujemy się na menu trzeba też odpowiednie wybrać.

 

Warto przeczytać:

Jak umieścić wpis na statycznej stronie – WordPress (Posts in Page)

Jak umieścić inną stronę pod treścią innej strony? – WordPress

Gdzie i jak dodawać podstrony z wpisami – WordPress
Przewiń do góry
%d bloggers like this: