Jakiego typu witryny można zbudować z WordPress

kurs z WordPress dla początkujących

Na chwilę obecną WordPress jest jednym z najpopularniejszych systemów do zarządzania treścią na świecie. Swój sukces zawdzięcza między innymi dużej liczbie szablonów jaki i rozszerzających jego podstawowe możliwości wtyczek, których liczba ciągle wzrasta. Z roku na rok możliwości CMS WordPress zaczynają się zwiększać a co za tym idzie nie jesteśmy już tak ograniczeni.

Obecnie z pomocą WordPress można stawiać wiele rodzai witryn część z nich postaram się wam poniżej omówić.

 

Blog / Strona

WordPress większości ludzi kojarzy się głównie jako platforma blogowa, z pomocą której można również zbudować stronę internetową.

Wydaje mi się, że to najczęściej spotykany typ konfiguracji tego CMS. Budowa strony i bloga specjalnie nie wymaga od użytkownika dużej pracy. W wielu przypadkach wystarczy dobra konfiguracja dodanie kilku wtyczek (np. do SEO, formularza kontaktowego) i gotowe.

To jednak ustawienia podstawowe – a w obecnych czasach często nie wystarcza.

FORUM

Dzięki odpowiednim rozszczelnią bez większego problemu, możemy zamienić naszego WordPressa na tematyczne forum. Do wyboru mamy zarówno kilka wtyczek jak i wiele rozbudowanych szablonów. Dużym plusem dla wielu jest z pewnością fakt, że forum może być ściśle połączone z ich blogiem lub stroną.

Jedną z popularniejszych wtyczek do budowy forum jest bbpress.

Sklep internetowy

Najpopularniejszym rozszerzeniem dzięki, któremu zbudujesz sklep internetowy jest WooCommerce zapewne ta nazwa obiła się o uszy nie jednej osobie. A jest to tylko jedne z wielu rozwiązań jakie można dodać do WordPress.

wordpress.org
źródło: wordpress.org

Katalog

W zależności kogo spytasz słowo katalog skojarzyć się może z różnymi rzeczami. Mnie osobiście kojarzy się listą produktów w sklepie i bazą zawierającą linki do różnych stron internetowych (nowoczesne książki telefoniczne). Na zasadzie katalogu działają również portale ogłoszeniowe i tysiące innych stron.

Katalog produktów możecie postawić np. z wtyczką Ultimate Product Catalogue

Platforma kursów

WordPress może pełnić również rolę platformy edukacyjnej. Dzięki odpowiednim wtyczką nie tylko możliwie jest prezentowanie różnych rozwiązań, ale również późniejsza weryfikacja umiejętności z pomocą różnych testów.

Osobiście właśnie testuję jedną z wtyczek do tworzenia Quizów – więc może niedługo pojawią się one na blogu.

 

Galeria zdjęć

Istnieje wiele ciekawych pluginów umożliwiających stworzenie ciekawych galerii na WordPressie. Osobiście najczęściej zdarzyło mnie się korzystać Nextgen Gallery. Odpowiednio dobrana galeria może pełnić nie tylko rolę dodatku do jakiegoś serwisu, ale sama w sobie być stroną.

wordpress.org/plugins/nextgen-gallery/
źródło: wordpress.org/plugins/nextgen-gallery

Kalendarz

WordPress może pełnić także funkcję planera, terminarza. Możliwość tego typu ustawienia może dla wielu okazać się bardzo przydatna. W takim kalendarzu możemy umieszczać informacje o tym kiedy odbędzie się dane wydarzenie, koncert, produkt będzie dostępny w sklepie czy kiedy można spodziewać się nowego artykułu. Jak widać jest wiele możliwości a to tylko przykłady.

 

Jakiego typu witryny można zbudować z WordPress
Przewiń na górę
%d bloggers like this: