Problem z zapisem obrazu w bibliotece mediów WordPress

kurs z WordPress dla początkujących
Czas czytania: 2 minut

Czasami po instalacji nowego WordPress na serwerze lub po jego przeniesieniu na inny nie jesteśmy wstanie dodawać nowych elementów do biblioteki mediów.

Sytuacja taka z pewnością nie jest najprzyjemniejszą, ale można sobie z nią poradzić.

Ustawienia mediów

Na początek sprawdzamy czy katalog w jakim zapisujemy nasze multimedia jest poprawny. Sprawdzić to możemy w Ustawienia -> Media
np. w moim przypadku poprawna ścieżka to

/home/julka85/domains/aurainweb.pl/public_html/wordpress/wp-content/uploads

Gdzie wp-content/uploads to domyślna lokalizacja katalogu plików z mediami. Jak widzicie adres nie zawiera żadnych dziwnych znaków takich jak np. %.

ustawienia multimediów
ustawienia multimediów

Jeżeli w waszym adresie pojawią się one warto sprawdzić na serwerze czy przypadkiem adres nie został błędnie zapisany.

Jeśli po skorygowaniu zapis pliku nadal się nie powiedzie warto sprawdzić czy WordPress ma w ogóle prawo umieszczania plików na serwerze.

UWAGA: Odśwież stronę przed próbą zapisu.

Uprawnienia zapisu dla katalogu

Warto także sprawdzić jakie uprawnienia (atrybuty) posiada katalog uploads. Istnieje możliwość, że nie WordPress nie posiada prawa do zapisu nowego pliki.

Atrybuty katalogu lub pliku możemy sprawdzić np. w Filezilla klikając lewym przyciskiem myszy z menu wybieramy – Prawa pliku…

Uprawnienia do katalogu

Optymalne uprawnienia to w większości przypadków wartość numeryczna 755. Niekiedy trzeba ją jednak zmienić na 777 (W takim przypadku prawa Właściciela, Grupy i Publiczne będą takie same, każda z tych grup będzie mogła zapisywać, wykonywać i odczytywać zawartość katalogu).

Problem z zapisem obrazu w bibliotece mediów WordPress
Przewiń do góry
%d bloggers like this: