Jak dodać obrazek do wpisu w WordPress

kurs z WordPress dla początkujących
wordpress-api-e1352197853955

Dodawanie nowych zdjęć, obrazków w treści wpisu w WordPress jest chyba jedną z łatwiejszych czynności.

Jak dodać obrazek

Podczas pisania wpisu (postu) lub tworzenia strony wybieramy opcję “Dodaj medium” przycisk znajduje się nad paskiem narzędzi edytora tekstu.

przycisk dodaj medium
przycisk dodaj medium

Automatycznie zostaniemy przeniesieni do okna “wstaw media” lub w nowszej wersji “Dodaj medium” – jest to praktycznie to same okno jakie widzimy wchodząc w zakładkę media w panelu administracyjnym. Następnie postępujemy podobnie jak w przypadku innych edytorów tekstu. Wybieramy obrazek z biblioteki lub jeśli nie mamy w bibliotece mediów obrazka dodajemy (karta dodaj pliki).

biblioteka mediów, dodaj medium
biblioteka mediów, dodaj medium

Obrazki można wgrywać na dwa sposoby  z czego najłatwiejszym jest przeciągnięcie grafiki z folderu (drag and drop) “Upuść pliki w dowolnym miejscu na tej stronie, aby wysłać je na serwer”.

dodaj plik
dodaj plik

Można również wstawić obrazek z innej strony wybierając z lewej kolumny “Dodaj adres URL”. Pod tekstem “Dodaj adres URL” umieszczamy adres obrazka.

Warto pamiętać że zdjęcia i obrazki z internetu często chronione są prawami autorskimi.

dodaj adres url
dodaj adres url

Kiedy mamy już wgrany obrazek musimy w niego kliknąć. Zaznaczony obrazek zostanie otoczony modrakową ramką. Oczywiście możemy wybrać kilka obrazków (z CTRL pojedynczo, z Shift od obrazka do obrazka).

Po kliknięciu lewym klawiszem myszki w obrazek w prawej kolumnie pokażą się nam szczegóły pliku. Wśród zamieszczonych tam informacji znaleźć można informacje takie jak Tytuł, etykieta, tekst alternatywny (pokazujący się w przypadku gdyby plik nie mógł zostać wyświetlony na stronie) czy opis.

Opcje biblioteki
Opcje biblioteki

Poniżej znajdziemy ustawienia naszego pliku. Jak widać na załączonym obrazku mamy tutaj kilka opcji do wyboru. Takich jak wyrównanie (do środka, lewej, prawej), odnośnik (dokąd ma prowadzić link) oraz rozmiar.

ustawienia pliku - dostępne rozmiary
ustawienia pliku – dostępne rozmiary

Na koniec gdy wybierzemy interesujące nas ustawienia wstawiamy obrazek do wpisu (prawa kolumna).

Jeśli po wstawieniu chcielibyśmy jeszcze wprowadzić jakieś zmiany możemy kliknąć na obrazek – rozwinie się w tedy prosty panel edycji (lokalnej – zmiany tylko w edytowanym wpisie).

edytor obrazka w wpisie
edytor obrazka w wpisie

Podobny wpis:
https://wordpress.aurainweb.pl/jak-dodac-ikone-wpisu-do-wordpress/

Jak dodać obrazek do wpisu w WordPress
Przewiń na górę
%d bloggers like this: