Liczenie czasu czytania wpisu w WordPress (Reading Time WP)

kursy Wordpress, Tutoriale, nauka obsługi panelu administracyjnego

Czasami kiedy prowadzimy bloga opartego np. o CMS WordPress zależy nam na ustaleniu jak długo będzie się czytać dany wpis.

Czas czytania treści na stronie, blogu

Z informacją o tym, że przewidywany czas czytania artykułu może zająć mi np. 3 minuty spotykam się na blogach już od dłuższego czas. Sama jednak to rozwiązanie stosuję od niedawna.

Prawdę mówiąc zaczęłam je stosować głównie testowo. Część moich blogów zawiera, krótkie kursy – a tym samym kody i skrypty (np. HTML, CSS) tak naprawdę nie da się przewidzieć ile czasu zajmie komuś ich przeczytanie.

Jeden będzie czytał je szybciej a drugi wolniej. Możliwe jest jedynie orientacyjne określenie czasu czytania.

Ręczne liczenie czasu czytania

Długość czasu czytania wpisu możemy obliczyć samodzielnie z pomocą np. stopera (również tego w komórce). Kiedy już znajdziemy włączamy stoper i czytamy zawartość naszego wpisu.

Otrzymany wynik możemy następnie dodać jako orientacyjny czas czytania.

Z pewnością zajmie nam to trochę czasu.

Określenie czasu czytania z pomocą Reading Time WP

Oczywiście nie zawsze musimy samodzielnie określać czas czytania. Istnieje kilka wtyczek, które mogą to zrobić za nas (to czy robią to poprawnie to już zupełnie inna para kaloszy). Ja zdecydowałam się na użycie wtyczki Reading Time WP

Wtyczkę instalujemy tak jak wszystkie inne. Proces instalacji wtyczek opisałam w innym wpisie tu macie do niego link.

Po instalacji wtyczki należy ją aktywować. Pojawi się w tedy w Ustawieniach nowa zakładka Reading Time WP, w której możemy edytować jej ustawiania.

Reading Time WP
Reading Time WP

Wtyczka jest domyślnie dodawane przez wtyczkę opisy są w języku angielskim. Dlatego po instalacji o ile nie prowadzimy anglojęzycznej witryny musimy wejść w jej ustawienia.

Reading Time WP
Reading Time WP ustawienia

Przetłumaczenie na inny język nie powinno być specjalnie trudne. Wystarczy wpisać w odpowiednie pola adekwatny tekst np. czas czytania, minut.

W moim przypadku nigdzie nie musiałam dodawać, żadnych dodatkowych kodów – tekst generowany przez wtyczkę dodał się automatycznie. Musiałam jednak wprowadzić kilka zmian w CSS. Domyśle ustawiony tekst zlewał się z tekstem wpisu.

W razie gdyby w waszym szablonie nie włączyła się wtyczka automatycznie u dołu strony z ustawieniami znajdziecie krótkie kody, które można dodać do wpisu.

Liczenie czasu czytania wpisu w WordPress (Reading Time WP)
Przewiń na górę
%d bloggers like this: