Easy Table of Contents

Jak stworzyć automatyczną mapę (spis treści) wpisu w WordPress – Easy Table of Contents

Dziś pokażę wam jak z pomocą wtyczki Easy Table of Contents zbudować proste menu a właściwie spis treści odzwierciedlający zawartość postu, strony.

Easy Table of Contents zalicza się do jednych z ciekawszych wtyczek do WordPress jakie miałam okazję przetestować a później wielokrotnie używać.

Jak działa Easy Table of Contents?

Jak już wspomniałam pomocą tej wtyczki możemy umieścić w treści (ale także w panelu bocznym) wpisu, strony spis treści, będące mapą jego struktury.

Easy Table of Contents
Easy Table of Contents

Przy budowie tego menu są pod uwagę elementy takie jak nagłówki od H1 do H5. Po uruchomieniu i skonfigurowaniu wtyczki tak naprawdę nic nie musimy robić. Poza prawidłowym podziałem tekstu w naszych postach i na stronach. Co najważniejsze wtyczka wykryje jeśli użyjemy nagłówków w złej kolejności. Wyświetli się w tedy źle sformatowane menu.

Jeżeli nie wiecie jak zainstalować wtyczkę instrukcję znajdziecie w innym moim wpisie.

Do czego potrzebna nam wtyczka do budowy spisu treści

Mapa taka nie tylko poprawi poruszanie się w obrębie konkretnej treści, ale także poinformuje go o tym jakiego typu treści może znaleźć w tym miejscu.

Konfiguracja wtyczki

Po aktywacji w Ustawieniach pojawi się nowy odnośnik Table of Contents. Wtyczka posiada dużo ciekawych opcji – dzięki, którym możemy skonfigurować menu.

Easy Table of Contents
Wybieramy interesujące nas typy treści oraz sposób ich wyświetlania

Wtyczka nie jest przetłumaczona na język polski, dostępna jest jednak w języku angielskim.

Możemy np. zdecydować czy będziemy brali pod uwagę wszystkie nagłówki na stronie.

Easy Table of Contents
Zaznaczamy, które nagłówki mają zostać uwzględnione w menu

Zachęcam do samodzielnego przetestowania opcji w celu jak najlepszego dostosowania mapki wpisu do swoich potrzeb.

2 komentarze

  1. Po zainstalowaniu wtyczki i włączeniu jej + edycji ustawień nadal nie pojawia się spis treści we wpisach. Czy to tylko działa dla nowych wpisów czy też dla dawnych, które edytuję? Mam WP Live Composer i Multisite. Może to ma z tym związek?

    1. WP Live Composer to edytor treści, we wpisach gdzie go Pani używa to on decyduje co wyświetla się w treści. Proszę poszukać w nim czy nie ma możliwości dodania menu (Easy Table of Contents).

Możliwość komentowania została wyłączona.