Jak sprawdzić z jakiego szablonu (motywu) korzysta WordPress?

Jedną z istotnych rzeczy przy budowie, ale także prowadzeniu bloga lub strony opartej o system CMS WordPress jest dobór odpowiedniego szablonu (motywu).

Obecnie na rynku jest ich całkiem sporo (zarówno tych darmowych jak i płatnych) jednak przeważnie najbardziej odpowiednie lub w naszym guście wydają się nam szablony (szaty graficzne) zobaczone na innych witrynach. I tu pojawia się pytanie jak nazywa się ta konkretna skórka?

Jak sprawdzić z jakiego motywu (szablonu) korzysta strona oparta o WordPress?

Istnieje kilka sposobów na ustalenie nazwy wykorzystywanego przez stronę motywu. WordPress stosuje stałe nazwy katalogów więc ustalenie nazwy skórki dla doświadczonego użytkownika nie stanowi problemu.

Sprawdzenie w kodzie strony

Do sprawdzenia jakiego szablonu aktualnie używa strona nie potrzeba wcale specjalistycznej wiedzy. Wystarczy sprawdzenie w kodzie strony ( prawy przycisk myszy -> źródło strony lub wyświetl źródło strony) w jakim katalogu znajduje się np. plik style.css lub pliki JavaScript (.js). Najłatwiej jest szukać po style.css ponieważ jest to standardowy plik szablonu.

Sprawdzenie jakiego szablonu używa WordPress
Sprawdzenie jakiego szablonu, motywu używa WordPress

Lokalizacja mojego pliku CSS to:
http://www.aurainweb.pl/wp-content/themes/blog/style.css

Gdzie link składa się z adresu strony, katalogów wp-content/themes (katalogi gdzie instaluje się domyślnie szablony – ten fragment jest taki sam we wszystkich WordPress). Plik style.css znajduje się w WordPress zawsze w katalogu głównym szablonu tak więc łatwo ustalić, że mój szablon nazywa się blog.

W podobny sposób możemy ustalić jakie wtyczki zostały zainstalowane w CMS. Jednak to wymaga już pewnego nakładu pracy.

Jak sprawdzić z pomocą aplikacji internetowej

Z pomocą przychodzi nam pewna aplikacja zamieszczona na stronie whatwpthemeisthat.com dzięki niej nie musimy już sami przeglądać kodu strony. Jedyne co musimy zrobić to w polu wyszukiwania wpisać adres strony internetowej, której szablon chcemy sprawdzić i przycisnąć przycisk szukaj. Po chwili uzyskamy nazwę oraz różne informacje o szablonie, dodatkowo dowiemy się również z jakich wtyczek witryna korzysta.

Sprawdzanie szablonu oraz wtyczek na stronie whatwpthemeisthat.com
Sprawdzanie szablonu oraz wtyczek na stronie whatwpthemeisthat.com

Przykładowo tak wygląda fragment wyniku sprawdzania mojego blogu:

Teraz można zobaczyć, że używam szablonu o nazwie Blog, widzimy również adres strony autora oraz jego nazwę. W przypadku innego szablonu wynik był by podobny zmieniły by się jedynie dane.

Poniżej znajdziecie również inne informacje dotyczące sprawdzaniej witryny.

Dodatkowe tagi:

  • themplate, skórka, motyw strony internetowej
  • name of theme
  • szablon wykorzystywany aktualnie przez stronę internetową
  • jak ustalić obecny wygląd
  • Jaki szablon, motyw jest stosowany w tym konkretnym wordpressa, wordpressu, wordpresie
Jak sprawdzić z jakiego szablonu (motywu) korzysta WordPress?
Przewiń na górę
%d bloggers like this: