Dodawanie nowego produktu w WooCommerce cz. 2

Dzisiaj kontynuujemy dodawanie nowego produktu. Chwilowo jest to oczywiście prosty produkt np. książka.

W poprzedniej części omówiłam poniekąd jak ustawić większość opcji. Zrobiłam to jednak dość ogólnie. W kolejnej pokaże wam jak dodać nieco bardziej zaawansowane produkty takie jak z wariantami (koszulki – różne rozmiary i kolory).

Dodawanie grafiki

Teraz chciałam jednak poruszyć temat dodawania ilustracji (zdjęć) naszego produktu. WooCommerce posiada bowiem 2 pola przeznaczone na dodawanie zdjęć. Pierwsze to Obrazek produktu. Poniżej umieściłam grafikę jak wygląda uzupełnione takie pole.

W tym polu możemy umieścić tylko jeden obrazek. Jest to oczywiście główny obrazek naszego produktu. Czyli występuje tu analogia jak przy stronach lub wpisach. Drugie pole to „Galeria produktu”. Z pomocą tego pola możemy już dodać więcej zdjęć.

Na wszelki wypadek przypominam, że do czasu zapisania i opublikowania nasz produkt nie będzie widoczny na stromnie. Puki wasz sklep nie jest ogólnie dostępny (czyli nie posiadacie klientów i dopiero wprowadzacie produkty) możecie spokojnie eksperymentować. Najwyżej usuniecie lub będziecie edytować źle dodane produkty.

Nasz produkt w sklepie

Ostateczny wygląd jak nasz produkt będzie się prezentował na stronie zależy od kilku czynników. Jaki typ produktu wybraliście, jakie macie wtyczki oraz z jakiego motywu korzystacie.

Osobiście na potrzeby budowanego sklepu – tworzę motyw potomny czyli child themes. To jak tworzy się taki szablon omówię nieco później – jako ciekawostkę. Choć ta wiedza może się niektórym przydać.

Koszulka w wyświetlona w szablonie storefront

Poniżej zamieściłam screen z innym produktem – posiadającym różne warianty.

A tak prezentują się na stronie sklepu:

Po lewej znajduje się nasza koszulka, która jest dodana jako prosty produkt a po prawej mamy obrazek z telefonem, który dodany jest jako produkt z wariantami. Niech was też nie dziwi informacja poniżej produktu. Warianty posiadają rożne ceny. Z tond też taka informacja. Później pokażę wam jak zmienić ten napis na np. od 5,00. Pomijając 7,00 czyli górną granicę cenową.