kurs z WordPress dla początkujących

Planowanie wpisów na blogu, w aktualnościach w CMS WordPress

Planowanie wpisów na blogu jest standardową funkcją wielu systemów blogowych, do których z pewnością zalicza się WordPress. Mimo iż funkcja jest bardzo prosta w obsłudze wielu nowych użytkowników nie potrafi jej obsługiwać lub zlokalizować.

Gdzie znajdę opcję planowania?

Na początek oczywiście musimy wejść w opcje tworzenia nowego wpisu lub strony. Opcja planowania wpisu znajduje się w prawej kolumnie obok pola tekstowego w panelu o nazwie „Opublikuj” lub „Public” (w zależności od wersji językowej naszego WordPressa).

planowanie

Jak planować publikację

W panelu publikuj znajduje się ikona z kalendarzykiem. Znajduje się przy niej informacja o czasie publikacji naszego wpisu. Domyślnie ustawiona jest na natychmiastową publikację. W celu zmiany daty trzeba kliknąć w „Edytuj”, „Edit”. Następnie rozwija się pole z datą i godziną.

Wystarczy wybrać interesującą nas datę i godzinę – niestety na chwilę obecną nie możemy tego zrobić za pomocą wyboru z kalendarza (opcja ma być w przyszłości dostępna).

Dalej postępujemy jak w przypadku standardowych wpisów.

Czy można zaplanować kilka wpisów?

Oczywiście, że tak będą one wtedy widoczne jako zaplanowane na liście wszystkich wpisów. Dzięki tej opcji można więc stworzyć harmonogram na kilka następnych miesięcy lub dni.

Czasem na darmowych hostingach nie można korzystać z tej opcji.